Alles is mogelijk, de wereld kan aan je voeten liggen

Vrouwen aan de top, een veelbesproken onderwerp. Nog altijd werken in Nederland minder vrouwen in topfuncties, dan mannen. ABN AMRO heeft inclusiviteit hoog in het vaandel staan en streeft naar gelijkheid. Zo heeft de Raad van Bestuur (RvB) drie vrouwelijke en vier mannelijke leden. En bestaat het management, eerste laag onder de RvB, voor 41 procent uit vrouwen. Wie zijn de vrouwen die in het topmanagement zitten?
Vrouw aan de top: Karina van den Berg
In de serie ‘Vrouwen aan de top’ spreken we een vrouw die binnen ABN AMRO haar stempel drukt vanaf een toppositie. Maak kennis met Karina van den Berg, Head of Corporate Banking Non Core. Zij heeft de leiding over de afbouw van de business en kantoren in Singapore, Shanghai, Sydney, São Paolo, Hongkong, New York en het TCF-kantoor (Trade and Commodity Finance) in Amsterdam.
Karina heeft dit project aangenomen in augustus 2020. De verwachting is dat zij het project eind 2023 afrondt. Voor haar voelt het heel comfortabel om op dit niveau haar werk uit te voeren. “Mijn carrièrepad is een pad van hard werken geweest. Daarbij wilde ik altijd nieuwe dingen leren, werken aan mijn persoonlijke groei en altijd vragen stellen over zaken waar ik last van had of die ik graag wilde”, vertelt Karina. “Op een bepaald moment in mijn carrière ben ik enorm geholpen door een leergang specifiek voor vrouwen. Hierdoor heb ik inzicht gekregen over de onzichtbare regels tussen mannen en vrouwen, maar ook in mijn eigen persoonlijkheid en ambities. Voorheen durfde ik voor mezelf nooit toe te geven dat ik ambities heb. Voor mij was de leergang voor vrouwen dan ook een echte ‘game changer’.”
Onzichtbare regels voor vrouwen
Wat vind je er dan van dat vrouwen nog altijd minder worden betaald dan mannen, niet in een bestuur zitten of niet met de scepter zwaaien? “Dit punt is voor mij een ergernis”, laat zij weten. “Dat degenen, die vandaag de scepter zwaaien, niet inzien dat door gelijkheid de wereld en/of een bedrijf echt een betere plek wordt voor alle mensen. Er moet veel harder worden gewerkt aan gelijkheid voor vrouwen en mannen. Vandaag de dag ervaren veel vrouwen dat het niet zo rooskleurig of positief is. Bankbreed is op senior management niveau 30 procent vrouw en binnen Corporate Banking is dat maar 22 procent. Ik zou graag willen dat we allemaal inzicht krijgen in hoe dit komt."
"Op datagebied is er een gap op specifieke data over de impact op vrouwen", zegt Karina. "Die ontbreekt in design van technologie, veiligheid van auto’s en in de gezondheidsorg. Het zou veel bekender moeten zijn dat deze data gap er is. Daarom is het ook belangrijk dat vrouwen een topfunctie bekleden om zo een voorbeeld te zijn voor andere vrouwen, maar ook voor mannen. Om hen een ander perspectief te geven.”
Nu ben je een vrouw aan de top. Heb je daarmee het hoogtepunt van jouw ladder bereikt of kun je nog een paar treden omhoog? “Ik vind dit een intrigerend statement. Voor mezelf heb ik het beeld dat ik nog veel bij te dragen heb aan ABN AMRO, om dingen beter te maken. Ik weet niet of ik daar nog treden voor nodig heb, maar het is wel fijn om invloed te hebben. Dat helpt omdat het ook zeer bij mijn persoonlijkheid past.”

Vrouwen aan de top: Karina van den Berg, Head of Corporate Banking Non Core
Een accreditatie van achievement
Lees meer uit de serie 'Vrouwen aan de top'
Kansenongelijkheid speelt wereldwijd een rol binnen de financiële dienstverlening. Dit zorgt er niet alleen voor dat met name vrouwen minder betrokken zijn bij bankieren en financiën, maar heeft ook een negatieve impact op de maatschappij en economie in het geheel. ABN AMRO zet zich in om financiële dienstverlening inclusief te maken. Volg de serie ‘Vrouwen aan de top’ en laat u inspireren door de verhalen van vrouwen die een topfunctie bekleden bij de bank.