Javascript is required

Een zaak als het Zalmhuis bestond nog niet in Nederland

Een zaak als het Zalmhuis bestond nog niet in Nederland

Horecaondernemer Herman Hell zet met het Zalmhuis een complete nieuwe belevingswereld neer aan de rand van Rotterdam. Waar vroeger de grootste zalmafslag van Nederland was, vinden gasten nu een grand café met zalen en een uniek entertainmentprogramma.

Hell is trots op zijn team en op de zaak, die genomineerd is voor een Entree Award in de categorie Best New Bar & Restaurant. De uitreiking ervan is maandag 21 maart in Theater Amsterdam.

Waar draait het om bij het Zalmhuis?

“Het Zalmhuis staat voor genieten. Denk vandaag niet aan morgen, maar denk morgen aan vandaag, is ons motto. Het Zalmhuis haalt mensen uit de dagelijkse sleur. Dat doen we met een heel expressief, kleurrijk interieur, gecombineerd met entertainment. Er gebeurt altijd wat: er zijn dragqueens, goochelaars aan tafel, dj’s, live muziek. Er heerst een internationale sfeer, het is voor iedereen toegankelijk. Je kunt bij het Zalmhuis terecht voor sushi en andere gerechten van hoge kwaliteit, maar ook gewoon voor een goed ontbijt of een lekkere high tea.”

Zo’n plek was er nog niet in Rotterdam?

“In onze ogen was zo’n plek er in heel Nederland nog niet.”

“Gaandeweg merkte ik dat we als team met iets heel bijzonders bezig waren”

Wat betekent de nominatie voor een Entree Award in de categorie Best New Restaurant & Bar voor jou?

“We vinden het heel tof. Het klinkt misschien arrogant, maar het is de enige award die we nog niet hebben, dus het betekent veel voor ons. De nominatie is ook een groot compliment naar ons team. Het managementteam, de designers, de interieurbouwers, de leveranciers en medewerkers: iedereen die erbij betrokken is geweest, heeft zoveel tijd en energie gestopt in het Zalmhuis. Veel mensen verklaarden me eerst voor gek met mijn plannen voor dit grote pand, buiten de stad. Maar gaandeweg merkte ik dat we als team steeds beter doorkregen dat we met iets heel bijzonders bezig waren. We - Elect Interior en Hell’s Kitchen -, hebben alles zelf ontworpen of geïmporteerd. Niets wat in het Zalmhuis staat, is zomaar te bestellen. Alles is uniek, zelfs de stoffen die we gebruikt hebben, hebben we zelf bedrukt.”

Welke toekomstplannen heb je met Het Zalmhuis?

“We zijn, na de openingsweek, welgeteld een weekend open geweest zonder restricties. Dus wat het plan is? Draaien zoals we het bedacht hebben: als grand-café, als restaurant, met banqueting voor bijeenkomst, bruiloften en feesten. En daarnaast hoop ik dat we kunnen starten met het organiseren van feesten en mini-festivals onder ons eigen label. Dat hebben we nog niet kunnen doen. Ik kan niet wachten om het Zalmhuis eindelijk in vol ornaat te tonen aan het publiek.”

Meer informatie

De Entree Awards is hét horeca-event van het jaar. Een vakjury van hospitality-professionals beoordeelt de zestig meest onderscheidende restaurants, hotels, cocktailbars en horecaconcepten in Nederland die afgelopen twee jaar zijn geopend of gerestyled. ABN AMRO is een van de partners van de Entree Awards omdat het de professionaliteit van en haar interesse in de horeca hiermee kan onderstrepen.

Foto: Pim Ras

Lees meer verhalen van ondernemers in de industriesector

Overweegt u een eigen onderneming, staat u aan de rand van het opstartproces of wilt u eens een kijkje nemen in de keuken van een ander? Duik in onze ondernemersverhalen uit de industriële sector en haal inspiratie en tips uit de ervaringen die ondernemers delen.

Meer ondernemersverhalen in de industriesector

Lees ook

Meld je gratis aan voor onze Insights nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van onze inzichten, tips en trends

Aanmelden