Hoogconjunctuur stuwt dienstensector

De Nederlandse economie blijft groeien en de zakelijke dienstverlening, als smeerolie van de Nederlandse economie, groeit verder mee. De vraag naar de ondersteunende diensten van de sector blijft groot. Het zijn vooral de uitzendbranche, organisatie-adviesbureaus en de schoonmaakbranche die het meest profiteren van het gunstige economische klimaat, maar ook de rechtskundige dienstverlening, accountancy en de beveiligingsbranche blijven groeien.
Download het volledige rapport
(Ziet u geen download of kunt u het rapport niet downloaden? Upgrade uw browser dan naar de meest recente versie.)
Uitstekend economisch klimaat
Het economisch klimaat blijft uitstekend voor de zakelijke dienstverlening. Na de sterke groei van 3,2% in 2017, zal de economie dit jaar met 2,9% groeien. In 2019 neemt de groei iets af tot 2,0%. Ook de belangrijkste economische indicatoren staan nog stevig in het groen: zowel het consumentenvertrouwen als het producentenvertrouwen zijn groot, de bezettingsgraad in de industrie is hoog en het aantal vacatures blijft stijgen.
Weinig belemmeringen, maar personeelstekort wordt steeds meer gevoeld
Het gunstige economische klimaat zorgt voor veel vertrouwen bij de ondernemers in de zakelijke dienstverlening. De indicator staat met 17,0 op een zeer hoog niveau. De ondernemers in de sector geven aan weinig belemmeringen in hun bedrijfsvoering te ervaren. Waar men wel steeds meer last van krijgt, is het tekort aan arbeidskrachten.
Omzetgroei over de gehele breedte
Alle deelbranches zagen hun omzet toenemen in 2017 en wij verwachten dat ze ook dit en komend jaar blijven groeien. De uitzendbureaus (6%), organisatie-adviesbureaus (6%) en de branche van schoonmaakbedrijven (5%) groeien het sterkst in 2018.
Meer informatie
Lees het volledige rapport 'Hoogconjunctuur stuwt dienstensector'.
Lees verder in de sector zakelijke dienstverlening
Zakelijke Dienstverlening is de smeerolie van de Nederlandse kenniseconomie. In deze sector worden nieuwe manieren van werken veelal het eerst worden toegepast en het is daarmee een belangrijke aanjager in de transitie naar een circulaire economie.